I Wielkopolskie Forum Przedsiębiorczości Społecznej

W imieniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu  i Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związek Organizacji Pozarządowych, zapraszamy do udziału w I Wielkopolskim Forum Przedsiębiorczości Społecznej, we wtorek 17 października, godz. 9.30. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Czytaj dalej

II Bieg na rzecz Ekonomii Społecznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Biegu na rzecz Ekonomii Społecznej, a także wydarzeniach towarzyszących, w sobotę 30 września. Start i meta Biegu są  na terenie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu, ul. św. Wincentego 6/9.

Czytaj dalej

Koncert bluesowy w QQ Ryku

Przedsiębiorstwo społeczne O!środek zaprasza na pierwszy w tym sezonie koncert bluesowy w swoim Centrum Twórczego Rozwoju  QQ!ryku w Kórniku.. Na scenie wystąpi zespół Fingerstyle Bob Trio, który zagrał na takich festiwalach jak: Rawa Blues Festival, Suwałki Blues Festival, Las,Woda,Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Lauba Pełno Bluesa, czy Bluesonalia….

Czytaj dalej

ES TOUR – I Rajd Rowerowy na rzecz Ekonomii Społecznej

W sobotę 23 września, w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, zorganizowano ES TOUR – I Rajd Rowerowy na rzecz Ekonomii Społecznej, na trasie Poznań-Zawady-Kórnik. Partnerem merytorycznym wydarzenia był Klub Rowerowy Sigma z Poznania.

Czytaj dalej

Festyn organizacji pozarządowych

W sobotę 16 września rozpoczął się VII Poznański Tydzień Organizacji Pozarządowych, specjalnym festynem na placu Wolności w Poznaniu.  Pozarządowy Poznań zaprezentował się różnorodnie, ponad 70 organizacji promowało swoją działalność.

Czytaj dalej

II Kulinarny Dzień Ekonomii Społecznej

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych oraz Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka, w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, zapraszają do udziału w II Kulinarnym Dniu Ekonomii Społecznej, w sobotę, 30 września 2017 r., w godz. 9-14, przy ul. św. Wincentego 6/9.

Czytaj dalej

Trening interpersonalny w CIS Rogoźno

W dniach od 11 do 15 września WCES zrealizował trening interpersonalny dla Uczestników Centrum Integracji Społecznej w Rogoźnie. Wzięło w nim udział 18 osób. Trening miał na celu podniesienie kompetencji społecznych Uczestników. Podczas pięciu dni wspólnych spotkań, uczestnicy Centrum – przy udziale pani psycholog prowadzącej zajęcia – wymieniali się swoimi doświadczeniami, zacieśniali więzi oraz doskonalili umiejętności z zakresu komunikacji, współpracy oraz udzielania wzajemnego wsparcia.

Czytaj dalej

CIS w Pniewach na wizycie studyjnej

Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej – Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu zorganizowała w dniach od 7 września do 9 września 2017 r. wyjazd edukacyjno – integracyjny dla uczestników i kadry Centrum Integracji Społecznej „ OSTOJA” w Pniewach.

Czytaj dalej