Zapytanie ofertowe nr 65/WCES/2017

Zapraszamy do składania ofert w odpowiedzi na zapytanie nr 65/WCES/2017 dotyczące wyboru wykonawcy świadczącego usługi cateringowe w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, realizowanego w ramach poddziałania 7.3.2 WRPO 2014+.

Czytaj dalej

Wydłużenie terminu naboru wniosków o dotacje

Szanowni Państwo,

Termin naboru wniosków o dotacje na nowe miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych został wydłużony do 15 grudnia 2017r.

Wielkopolska marka designu

Z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu , przedstawiciele wielkopolskich przedsiębiorstw społecznych oraz ośrodków wsparcia ekonomii społecznej pracują od pewnego czasu  nad koncepcją wielkopolskiej marki designu. W związku z tym w dniach 26-28 listopada wzięliśmy udział w wizycie studyjnej do Cieszyna, gdzie pod okiem Laury Andrukiewicz – brand managera marki WellDone/Dobre Rzeczy – rozwijanej przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, pracowaliśmy twórczo nad różnymi wersjami wielkopolskiej marki. Towarzyszyli nam projektanci współpracujący  z marką WellDone, Klaudia Kasprzak i Arek Stokłosa.

Czytaj dalej

Przedsiębiorstwa Społeczne na Festiwalu Sztuki

Przedsiębiorstwa społeczne subregionu poznańskiego wystawiały się na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, jaki miał miejsce w dniach 1-3 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy Festiwalu mogli podziwiać i zakupić wyroby Spółdzielni Socjalnej Furia, Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne , Spółdzielni Socjalnej Talent oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szamotuł , a także Art Zagrody z Dymaczewa Starego.

Czytaj dalej

Artykuły na temat ekonomii społecznej w subregionie poznańskim

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na temat ekonomii społecznej w powiecie poznańskim, obornickim szamotulskim i śremskim, zamieszczonych w lokalnych wydaniach Głosu Wielkopolskiego.

Glos_Wielkopolski_Tyg._Dzien_szamotulski_01_12_2017 Glos_Wielkopolski_Tyg._Tydzien_obornicki_01_12_2017 Glos_Wielkopolski_Tyg._Tygodnik_Sremski_01_12_2017 Glos_Wielkopolski_Tygodnik_miejski_Pasaz_Poznanski_01_12_2017

Wizyta studyjna w subregionie poznańskim

W czwartek 30 listopada WCES zorganizował wizytę studyjną w subregionie poznańskim, w której wzięli udział przedstawiciele podmiotów reprezentowanych w Regionalnym Komitecie ds. rozwoju Ekonomii Społecznej. W trakcie wizyty grupa odwiedziła kilka Przedsiębiorstw Społecznych, w tym Tarzan, Brajl Punkt, Furia, Art Zagroda oraz Kropka.

Czytaj dalej

Lista rankingowa 12 KOW

Szanowni Państwo,

Poniżej zamieszczamy listę rankingową wniosków, które zostały rozpatrzone na 12 posiedzeniu KOW.

LISTA-RANKINGOWA-12 KOW

Konferencja „Społecznie odpowiedzialne zamówienia publiczne”

Bogaty program konferencji  sieciującej partnerstwa lokalne w subregionie poznańskim „Społecznie odpowiedzialne zamówienia publiczne”, przyciągnął w środę 22 listopada, do siedziby WCESu liczne grono przedstawicieli samorządów, owes-ów, organizacji obywatelskich oraz przedsiębiorstw społecznych. Spotkanie rozpoczął Cezary Miżejewski z Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych, tematem „Zadania użyteczności publicznej – ES partner czy podwykonawca?”

Czytaj dalej