Spółdzielnia Socjalna Pracowania ArtZagroda

Prezentujemy przedsiębiorstwa społeczne subregionu poznańskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Spółdzielni Socjalnej Pracownia ArtZagroda. Spółdzielnia powstała w 2017 r. na bazie Pracowni, o tej samej nazwie, działającej od 2009 r., która prowadzona była przez inicjatorów przedsiębiorstwa, tj. Monikę i Mirosława Kosickich.

Spółdzielnia dziś zatrudnia 6 osób. Część osób to osoby po ciężkich życiowych przejściach, niegdyś zagubione dziś odnalazły się w świecie rękodzieła, tworzenia, kreatywnego myślenia. Wychodząc poza swoją strefę komfortu podjęły decyzję, aby zawalczyć o siebie. Uczą się coraz to nowych umiejętności, szkolą się obsługi skomplikowanego często sprzętu i narzędzi odkrywając swoje talenty. Wykonywane przez Artzgrodę rękodzieło zyskuje uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą. Obszar działania branżowego to szeroko pojęte rękodzieło, dekoracja ślubna i oprawa uroczystości weselnych, stolarnia artystyczna, kursy oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W grudniu 2018 r. ArtZagroda otrzymała certyfikat Znaku Promocyjnego Zakup Prospołeczny.

Aktualnie w ofercie:

1) Rękodzieło artystyczne oraz użytkowe, wykonywanie różnego rodzaju artykułów z litego drewna (np. skrzynki, skrzynki jako moduły do budowania regałów, płaskorzeźby, magnesy, figurki, świeczniki, organizery na biurka, podstawki pod kubki), figurki z mas plastycznych (masa solna, zimna porcelana), ceramika artystyczna i użytkowa, malarstwo na płótnie i drewnie oraz szkle;

2) Organizacja i prowadzenie warsztatów artystycznych dla przedszkoli, szkół, różnych placówek oświatowych, wychowawczych – we własnej siedzibie lub w siedzibie zleceniodawcy. W ofercie także prowadzenie zajęć adaptacyjnych oraz integracyjnych, organizacja eventów dla firm, udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych, sezonowych, branżowych czy targowych.

Dane kontaktowe: Łąkowa 4a, 62-050 Dymaczewo Stare tel. 503 013 299, 505 183 386

kontakt@artzagroda.pl, radosna_tworczosc@interia.pl www.artzagoda.pl – poczta prezentowa PL (zamówiony prezent dostarczamy do odbiorcy na terenie PL – oferta skierowana przede wszystkim dla osób mieszkających za granicami kraju), – organizacja eventów, warsztatów artystycznych, mobilnych w szkołach i przedszkolach, – strefa wendding&party – organizacja ślubów w zakresie wystroju sal, stołów, kościołów, aut, bukiety, butonierki.